fbpx

Slagteriet S/I

Struervej 32
7500 Holstebro

+45 97 40 54 40
mail@slagteriet.dk

CVR 40960384
Bank 7600 1847342

Medarbejdere

Pia Stræde Palmelund
Direktør
Tlf. +45 44 14 10 01
Mail: pia@slagteriet.dk

Ansvarlig for den overordnede ledelse, fundraising, strategi, konceptudvikling, økonomi og drift af Slagteriet S/I.

Lia Sofia Heldblad
Personlig assistent for direktøren
Tlf. +45 42 28 02 02
Mail: lia@slagteriet.dk

Ansvarlig for at assistere Pia med alle opgaver i den daglige drift af Slagteriet S/I.

Mette Sandholt
Koordinator
Tlf. +45 44 14 10 02
Mail: mette@slagteriet.dk

Ansvarlig for programlægning af aktiviteter, samt kontaktperson for frivillige.

John Riisgaard
Teknisk serviceleder
Tlf. +45 44 14 10 03
Mail: john@slagteriet.dk

Ansvarlig for bygningsadministration, vedligeholdelse og drift.

Marie Elvira Biegel
Koordinator
Tlf. +45 44 14 10 04
Mail: marie@slagteriet.dk

Ansvarlig for kontoradministration, reception og billetsalg, samt erhvervsrelaterede arrangementer og booking

HC Molbech
Kommunikationsansvarlig
Tlf. +45 44 14 10 05
Mail: hc@slagteriet.dk

Ansvarlig for kommunikation og markedsføring.

Jens Ardal
Facilitator
+ 45 21 34 45 80
Mail: jens@slagteriet.dk

Facilitering af workshops i Slagteriets værksteder og Artist In Residency-formidler.

Morten Kromann
Konceptudvikler
Tlf. +45 41 83 20 83
Mail: morten@slagteriet.dk

Kunstnerisk konceptudvikling og fundraising.

Alberte Kloster
Gadeidrætskoordinator
Tlf. +45 28 91 88 78
Mail: alberte@slagteriet.dk

Ansvarlig for eventrelaterede pedelopgaver.

KRAS - Kulturelt Regionalt Akademi Slagteriet

Lasse Amstrup
Projektleder KRAS
Tlf. +45 24 44 76 56
Mail: kras@slagteriet.dk

Ansvarlig for den overordnede projektledelse af KRAS.

Ovation

Maja Aas
Projektleder Ovation
Tlf. +45 44 14 10 06
Mail: ovation@slagteriet.dk

Lauge Wagner Rasmussen
Facilitator Ovation
Tlf. +45 61 71 43 33
Mail: lauge@entreprenerdy.com

Aktører

 

Bestyrelse

Lotte Littau Kjærgaard
Formand

Lene Skovsgaard
Næstformand

Simon Tang
Repræsentant for byrådet i Holstebro Kommune

Ulla Lund

Peter Elberg Bech

Paul Erik Fabricius
Repræsentant for Slagteriets aktører