fbpx

Slagteriet S/I

Struervej 32
7500 Holstebro

+45 97 40 54 40
mail@slagteriet.dk

CVR 40960384
Bank 7600 1847342

Medarbejdere

Pia Stræde Palmelund
Direktør
Tlf. +45 44 14 10 01
Mail: pia@slagteriet.dk

Ansvarlig for den overordnede ledelse, fundraising, strategi, konceptudvikling, økonomi og drift af Slagteriet S/I.

Mette Sandholt
Koordinator
Tlf. +45 44 14 10 02
Mail: mette@slagteriet.dk

Ansvarlig for programlægning af aktiviteter samt kontaktperson for aktører og frivillige.

John Riisgaard
Teknisk serviceleder
Tlf. +45 44 14 10 03
Mail: john@slagteriet.dk

Ansvarlig for bygningsadministration, vedligeholdelse og drift.

Marie Elvira Biegel
Kontorelev
Tlf. +45 44 14 10 04
Mail: marie@slagteriet.dk

Ansvarlig for billetsalg, kontoradministration samt erhvervsrelaterede arrangementer og kundekontakt.

HC Molbech
Kommunikationsmedarbejder
Tlf. +45 60 60 90 96
Mail: hc@slagteriet.dk

Ansvarlig for kommunikation og markedsføring.

Jens Ardal
Projektleder værksteder
+ 45 21 34 45 80
Mail: jens@slagteriet.dk

Ansvarlig for drift af værksteder, værkstedsprogram og værkstedsbegivenheder.

Morten Kromann
Projektleder konceptudvikling
Tlf. +45 41 83 20 83
Mail: morten@slagteriet.dk

Ansvarlig for kunstnerisk konceptudvikling, fundraising og digitalt laboratorie.

Magnus Mosholm
Projektleder KRAS
Tlf. +45 25 52 19 82
Mail: magnus.kras@slagteriet.dk

Ansvarlig for den overordnede projektledelse af KRAS.

Victor Tambo
Facilitator KRAS
Tlf. +45 51 48 98 91
Mail: victor.kras@slagteriet.dk

Ansvarlig for at facilitere aktiviteter i KRAS.

Jakob Volf
Facilitator KRAS
Tlf. +45 61 60 75 06
Mail: jakob.kras@slagteriet.dk

Ansvarlig for at facilitere aktiviteter i KRAS.

Lia Sofia Heldblad
Administrationsansvarlig KRAS
Tlf. +45 42 28 02 02
Mail: kras@slagteriet.dk

Ansvarlig for administration, afrapportering og PR i KRAS.

Aktører

 

Bestyrelse

Asbjørn Christensen
Formand

Lene Skovsgaard
Næstformand

Pernille Bloch
Repræsentant for byrådet i Holstebro Kommune

Søren Taaning

Ulla Lund

Paul Erik Fabricius

Repræsentant for Slagteriets aktører